Dieta polecana przez dietetyka – 1200 kalorii

Tę dietę najchętniej polecają dietetycy. Musi być dobrze zbilansowana- zawierać odpowiednie proporcje węglowodanów, białka, tłuszczów oraz wszystkie składniki mineralne a także witaminy. Gwarantuje to, że nasz organizm nie odczuje braku składników odżywczych pomimo nie wielkiej ilości kalorii. Wówczas efekty odchudzania będą bardziej widoczne, jeżeli połączy się ją z ćwiczeniami fizycznymi.

 

Dla kogo

Jeżeli zależy ci na tym by szybko stracić zbędne kilogramy, ale nie opaść  z sił, zastosuj urozmaiconą dietę z wyznaczonym limitem kalorycznym. Liczenie kalorii nie wszystkim sprawia kłopot. Wiele osób radzi sobie z tym idealnie, korzystając z kalkulatorów kalorii w internecie np. na jednej ze stron www.fcal.pl. Kolejną pomocą może się okazać, robienie notatek w telefonie. Taka dieta jest jak najbardziej bezpieczna, co najważniejsze nie obciąża wątroby, można ja spokojnie stosować nawet przez kilka miesięcy. Wartości kaloryczne produktów z łatwością zapamiętasz  i łatwo Ci będzie ocenić ile kalorii ma posiłek.

 

Jak działa dieta

 

Dziennie spożywasz o wiele więcej kalorii niżeli zawiera dieta 1200 kalorii. Ujemny bilans energetyczny powoduje, że do wyprodukowania potrzebnej energii, wykorzystywane są rezerwy i zapasy tłuszczów.

 

Ważne zasady

 

Gdy jesteśmy na diecie należy pamiętać o jednej złotej zasadzie, pięciu, niewielkich  posiłków, regularnych w małych ilościach i co trzy godziny. Dzięki tym zasadom nie dopuścisz do silnego głodu, który łatwo może doprowadzić do przejedzenia. Każdy posiłek zostanie spalony zanim sięgniesz po następny. Dietę należy układać obliczając wartości kaloryczne poszczególnych produktów. Idealne do pomocy są tabele kaloryczne. Na stronie www.ilewazy.pl znajdziecie dużo szczegółów oraz informacji na temat wagi i kaloryczności. Drugi rozwiązaniem jest też zgłoszenie się do dietetyka i poprosić o przygotowanie odpowiedniego jadłospisu. Z pewnością dopasuje ci dietę do twoich potrzeb oraz do tego co lubisz jeść.

 

Przykładowe zamiany produktów

Kajzerka- sztuka 90 g to 266 kcal

 

Grahamka- sztuka 90 g to 250 kcal

 

Udko ze skórą- sztuka 160 g to 253 kcal

Pierś- sztuka 200 g to 198 kcal

 

Śmietana 18 % – 100 ml to 184 kcal

Jogurt naturalny 100 ml to 60 kcal

 

Tort porcja 190 g to 620 kcal

Sorbet 1 kulka 50 g to 40 kcal

 

Ta zamiana gwarantuje o wiele mniej kalorii..

 

 

 

© Copyright O kobietach 2024