włoska restauracja w centrum Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują rzadsze potrawy takie jak risotto, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w karcie są również nie tak popularne dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i dania z różnych miejsc kraju. W dobrej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać wina. Posiłek na włoską modę koniecznie powinien zawierać też aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włocha reguła. nowa restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film